V
i trenger din hjelp! En liste skal settes sammen for å kanonisere de framkomstmidler og kjøretøy som har gitt oss mest glede og lykke, opp gjennom spillhistorien. Det kan være en bil, en båt, et fly eller for den saks skyld et akebrett, som har skilt seg ut på en positiv måte. Tenk Mass Effects Mako, tenk båten i Wind Waker, tenk Patriot-bilen i Grand Theft Auto eller Skyline i Gran Turismo 3! Hva som helst! Men gi gjerne en god begrunnelse!
Vi kårer to vinnere. En premie går til det beste forslaget. Og en premie går til en tilfeldig utvalgt av de som har deltatt. Og premien er deluxe-utgaven av Aliens vs Predator. Husk å si fra om du vil ha det til Xbox 360 eller PS3.
Åssen deltar du? Jo, det er enkelt! Du kan enten sende forslaget ditt som mail til spillmatic@radionova.no, eller rett og slett bare poste forslaget som kommentar under her. Konkurransen varer fram til onsdag 3. mars klokka 20.00.




















trackmania bilene fordi de rett og slett er helt geniale og manøvrere og fordi det er tidenes beste bilspill.. ;)
Det er vel få kjøretøy som har forårsaket like mye frustrasjon og pur adrenalinglede som racer"bilene" i Wipeout! Fartsfølelsen du fikk på en urgammel PS1 matcher det meste spillbransjen kan spy ut i dag.
det er viktig å få med seg at jeg mener selvfølgelig Trackmania Nations
Marios Yoshi er jo et meget godt kjøretøy!
Dodge Viperen i Need for Speed. Ja, jeg snakker 1eren, den gangen de faktisk forsøkte å lage en simulator, og ikke et arkadespill. Bilene den gangen var ekstremt vanskelig å kontrollere, og de oppførte seg noenlunde slik deres virkelige motparter gjør – og Viperen… den var legendarisk. Det holdt med et tidels sekunds uoppmerksomhet, og vips var du klistret inn i nærmeste lyktestolpe eller grantre.
Lett denne http://bit.ly/dxuMpx, eller et annet stort kjøretøy fra Red Faction Guerrilla. Kjøre gjennom alt og alle. En stor spillopplevelse
Auricom sin farkost i Wip3out på PS1, fordi den satt som faen i svingene og hjalp meg til å desimere all motstand i talløse løp!
Min favoritt er septiktankbilen man kjører i Saints Row 2. Målet er å spraye ned så mange bygninger, og politimenn som mulig med bæsj. Kan ikke bli bedre enn det!
Min klare favoritt må være hangglideren i Far Cry (og forsåvidt i Far Cry 2). Etter masse intens løping rundt med nervene i høyspenn var det veldig digg å finne en av disse og bare gli stille og rolig gjennom luften mens man beundret det fantastiske landskapet (og/eller styrtet i døden etter å ha blitt skutt ned av et helikopter som selvfølgelig måtte dukke opp og ødelegge turen).
ps. Skulle jeg vinne så tar jeg gjerne i mot spillet til ps3 :)
Uoriginalt, men Mako er kongen. Fuckern kunne jo kjøre opp tilnærmet loddrette vegger OG sveve, og den ustabile fysikkmodellen sørget for den mest kreative, helsprø og uforglemelige kjøringen i noe spill noensinne.
Errrm… Kommer ikke på noe. Go-karten til Mario er jo spillikonisk, eller? Outrun-ferrarien også. Vanskelig å si hva jeg synes er det feteste, men hadde det mye moro med Schpeltiger-motorsykkelen i No More Heros. Jepp, det er vel det beste forslaget mitt.
Lett: Agro, hesten i Shadow of the Colossus. Med bilen til Glottis i Grim Fandango som en god runner up :)
Si hva du vil om selve spillet, men når jeg satte meg inn i 'The Druid Plow' fra Brütal Legend for første gang og fant ut at jeg hadde et hav av metal-låter som roadmusikk, ja da gliste jeg godt. Musikken var absolutt en stor del av opplevelsen av verden i Brütal Legend. Å høre 'Am I Evil?'(Diamond Head) eller 'Dr. Feelgood'(Mötley Crüe) dundre ut av speakerne mens du suser rundt i en verden som er tatt rett ut fra et hvilket som helst heavy-metal albumcover er en opplevelse i seg selv. 'The Druid Plow' var også lett å styre, og var et kjempefremkomstmiddel i Brütal Legends store verden.
Yoshi i Mario må jo være et av de mest ikoniske fremkomstmidlene du har :p
ellers digger jeg båten i Monkey Island 3 som du kan oppgradere ;o)
Ingen tvil om at det er gokart'ene i "mario kart" spesielt til nintendo 64. ALLE har et forhold til de spillene, til og med lille søstra mi tar med sine venner, og blåser støv av den gamle nintendo 64 maskina bruker en evighet på å finne en passende tv og koble den til for og spille "mario kart", og hun har nintendo wii.
Tidenes beste spillkjøretøy, må nok være Warthogen i Halo spillene. Grunnen er fordi den har bra fart, god treffsikkerhet med maskingeværet bakpå og det er himmla gøy å splatte fiendene med den =)
The king of red lions, båten til Link i the Windwaker
Skuffende at ingen her har dratt fram gode gamle Rock n' roll racing enda. DET er fet kjøring det.
Og når det gjelder mariokart mener jeg veldig bestemt at Supernintendoversjonen hadde den beste kjøringa.
Fartøyet til Captain Falcon i gamle F-Zero vekker fortsatt sterke følelser i meg. Det ser kanskje ikke så fet ut med de rundt 100 pixlene sine, men jeg synes fortsatt at den var knalltøff!
Vet ikke om det kan regnes som et kjøretøy, men, men. I Red Faction: Guerilla er det mulig å få styrt en slags "Crushinator", som er laget _kun_ for å gå berserk på fiendens base. Med to massive sving-armer knuser du deg overlegent gjennom dine virtuelle uvenner sitt hovedkvarter, med skader for flere millioner kan du kose deg med apeliknende drømmemaskinen din i flere minutter til alt ligger i grus. Så er det over på neste base, rinse and repeat. Grunnen til at dette er tidenes beste kjøretøy er nettopp på grunn av denne uhemmede blodtørsten etter utslettelse som du rett og slett ikke klarer å skape i et annet spill. Forsåvidt det å kjøre rundt i den er relativt kjedelig, men det er maskinens kapabilitet til komplett destruksjon som vekker det lille barnet i meg, og som har holdt spillet gående i noen timer for min del.
Beste kjøretøyet jeg har vært borti er hangarskipet i Civilization 2. Ingenting var som å dra på tokt med et par hangarskip lastet med bombefly :-)